İletişim Telefonumuzİletişim Telefonlarımız: +90 532 745 10 82 // +90 212 211 44 08
PeraHair
PeraHair
PeraHair

İnce, Güçsüz ve Hacimsiz Saçlar

İnce, Güçsüz ve Hacimsiz Saçlar

İnce, Güçsüz ve Hacimsiz Saçlar

Saç; keratin moleküllerinin sıkı bağlarla birbirine bağlanarak oluşturduğu, çok katmanlı, oldukça karmaşık bir biyolojik yapıdır. Saç, bir çeşit keratin içerir ve üç farklı tabakadan oluşur: Kütikül, Korteks ve Medulla. Kütikül dış tabakadaki koruyucu bölümdür ve birbirinin üzerini örten kiremide benzer hücrelerin oluşturduğu birçok tabakadan oluşur. Saçın büyük bir bölümünü korteks oluşturur.
Keratin, en basit manada, diş macunu yapısına benzer yani diş macunu gibi yumuşak ve macunumsudur. Saç kökü ve devamındaki saç telinin içindeki keratin ne kadar kıvamlıysa (gerçek seviyesindeyse), saçlar da o kadar hacimli ve güçlü olur. Keratin bir bakıma, saçların dolgu maddesidir. Keratin seviyesi yüksek olan saçlar; kalın, hacimli ve güçlü olur.
Bazı kişilerin vücutları yeterince keratin üretemez ve dolayısıyla bunun vücutta çeşitli olumsuz etkileri görülür. Saç üzerindeki etkisi ise, ince ve zayıf saçların oluşmasıdır. Keratin eksikliği neticesinde, saç telleri daha 4 - 5 cm. bile uzamadan incelmeye, güçsüzleşmeye ve hacimsizleşmeye başlar. Bir müddet sonra da saçta kırılmalar, kırılmaya bağlı çatallaşmalar ve devamında da dökülmeler baş gösterir.
İnce, Güçsüz Ve Hacimsiz Saçlarda Tedavi

Bu tarz saçlarda ilk yapılması gereken, doğru şampuan tercihidir. Kullanılan şampuanın ph 5.5 olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Biotin (kükürt bağları içeren bir vitamin türü; yağ asidi yapımı, hücre gelişimi, cilt sağlığı ve saçlar için gerekli ana vitamin) açısından zengin yiyecekler (sebze ve meyvede koyu yeşil yiyecekler ve et) tüketilmelidir. Bu tarz beslenme, saçların daha güçlü olmasını ve hızlı büyümesini sağlar.
Saç proteinden oluşmaktadır (keratinin de özütü proteindir). Bu nedenle bezelye ve yumurta gibi yiyecekler saçların sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Zeytinyağında bulunan squalene maddesi de, saçın nemini korumasında yardımcı olmaktadır.
Şayet saçlarınızda incelme ve güçsüzlük sorunu varsa, bu sorunu tetikleyen yüksek miktardaki A vitamini içeren gıdalardan kaçınmanız tavsiye edilir.
Badem, fındık gibi kabuklu yemişler, düzenli ve fazla aşırıya kaçınılmadan tüketilmelidir. Bu tarz kabuklu yiyecekler, yüksek miktarda yağ içermelerine rağmen (aşırı yağlı beslenme, yağlı saç derisi sorununa yol açar, tüketimine dikkat edilmesi gerekir) içeriğinde barındırdığı yüksek çinko sebebiyle faydalıdır. Çünkü çinko, saçlı derinin canlılığını artırır ve saçı besleyerek incelmesini önler.
İnce, güçsüz ve hacimsiz saç sorunlarınızla ilgili olarak, uzman ekibimizden yardım ve destek almak için bizi arayabilirsiniz.Konu Hakkında Ziyaretçi Yorumları ve Soruları

Sizde Yeni Bir Soru Sorun veya Yorum Yapın
Twitter Sayfamız

  Blog Sayfalarımız

  İletişim Bilgilerimiz
  Şirket Merkezimiz

  PeraHair İstanbul
  Mecidiyeköy / İstanbul

  İletişim Bilgileri

  Email: info@perahair.com
  Cep: +90 532 745 10 82
  Ofis: +90 212 211 44 08

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 10:00 - 15:00  PeraHair© Copyright 2011 İzinsiz İçerik Kullanılamaz. Anasayfa Hakkımızda Sosyal Medya Blog Sayfamız İletişim Sitemap